Wydawnictwo Wiedza i Praktyka

9 cze , 2018 Biuro

Wydawnictwo Wiedza i Praktyka

Wiedza i Praktyka to jedno z największych wydawnictw zajmujących się dystrybucją literatury fachowej na terenie Polski. Powstało w roku 1997 w Warszawie.To wynik współpracy Pana Witolda Koniecznego i Romana Kruszewskiego (właścicieli Wydawnictwa KiK) z niemieckim wydawnictwem Pana Romana Rentrop („Verlag Norman Rentrop”, czyli w skrócie VNR).

Wydawnictwo rozpoczęło swoją działalność od „Poradnika Podatnika”. To publikacja otwierająca serię wydawnictw dotyczących kwestii prawnych oraz podatku VAT. Przez wiele lat pozycja ta znajdowała się na szczycie listy bestsellerów. Jej sukces zaowocował kolejnymi wydaniami w tej tematyce. Dzięki temu oraz rosnącemu zapotrzebowaniu na fachową literaturę na najwyższym poziomie, pojawiły się kolejne dziedziny, w których Wydawnictwo Wiedza i Praktyka publikowała porady.

Aktualnie wydawana literatura trafia do specjalistów m.in z następujących dziedzin: kadr, płac, ubezpieczeń społecznych, dyrektorów szkół i przedszkoli, specjalistów BHP, ochrony środowiska, ochrony zdrowia czy zamówień publicznych. Z szerokiej oferty Wydawnictwa korzystają odbiorcy zatrudniani zarówno w instytucjach publicznych i samorządowych, jak i prywatnych, a także właściciele prowadzący małe działalności oraz zarządzający dużymi przedsiębiorstwami.

 Informacje przekazywane w wydawanych pozycjach są przygotowywane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Książki z Widza i Praktyka trafiają do szerokiej grupy osób pracujących w różnych dziedzinach. Wiele firm jest stałymi klientami odbierającymi fachową literaturę w zakresie interesującego ich przedmiotu. Specjaliści i menedżerowie znaczącej części instytucji są wspierani zawartymi w publikacjach wskazówkami dotyczącymi rozwoju zawodowego oraz osobistego. Najwyższą jakość przekazywanej wiedzy gwarantuje doskonale wykwalifikowana kadra. Każda publikacja jest dokładnie sprawdzana pod względem merytorycznym i gramatyczno-ortograficznym.

Publikacje Wydawnictwa Wiedza i Praktyka są dostosowana do każdej grupy także ze względu na nośnik wydawanych pozycji. To już nie tylko tradycyjne papierowe wydania (jak miesięczniki, książki czy magazyny), ale również nośniki elektroniczne. Informacje podawane są także na portalach tematycznych. Możliwe jest także zamówienie profesjonalnie przygotowanych materiałach wideo na wszelkiego rodzaju konferencje, szkolenia czy prezentacje.


Comments are closed.