Wsparcie przy administracji budynków przemysłowych

28 sty , 2019 Budownictwo

Wsparcie przy administracji budynków przemysłowych

Firmy zarządzające obiektami lub budynkami firm muszą zapewnić ich dobry stan. Takie zobowiązania powinny być wykonywane niezależnie od warunków atmosferycznych. Wiele działań zlecane jest firmom zewnętrznym z powodów ekonomicznych lub braku wymaganych uprawnień. Szczególnie ważne jest to podczas zimy, kiedy należy usuwać śnieg z dachów, aby nie obciążać konstrukcji budynku.

Prawidłowy serwis czyszczący instalacji odprowadzającej opady atmosferyczne

Prace takie należy zaplanować wcześniej. Dobrze, kiedy czynności takie są prowadzone cyklicznie. Ułatwia to występowanie o zgody władz miast oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii. Takim newralgicznym układem są rynny i rury spustowe. Odprowadzają one wodę z opadów atmosferycznych i mogą gromadzić się w nich zanieczyszczenia. Zlecone prace na wysokości pozwalają na ocenę stanu rynien i ich czyszczenie. W okresie jesiennym można zabezpieczyć je przed liśćmi i innymi szczątkami organicznymi. Takie same czynności powinny być wykonywane również na wiosnę. Doświadczone firmy świadczące usługi alpinistyczne sprawnie wykonają powierzone im zadania, co pozwoli na skrócenie czasu czynności serwisowych. Przegląd powinien dotyczyć zarówno rynien, jak i rur spustowych na ich całej długości.

Zabezpieczenie dachów w wypadku silnych opadów atmosferycznych zimą.

Szczególnie ważne pod względem konstrukcyjnym są dozory i kontrola ilości zalegającego na dachu śniegu. W przypadku obiektów wielkopowierzchniowych nadmierne obciążenie może powodować odkształcanie się elementów konstrukcyjnych, jak również groźbę katastrofy budowlanej. Coraz częściej można zlecić odśnieżanie dachów wyspecjalizowanym firmom posiadającym również zaplecze sprzętowe. Pracownicy wykonujący odśnieżanie są odpowiednio zabezpieczeni przed wypadkami. Zdjęcie pokrywy śnieżnej umożliwiają zarówno proste narzędzia, jak i odśnieżarki ręczne. W szczególnych wypadkach oferowany jest również wywóz śniegu, aby zachować porządek na posesji. Szczególnie ważne jest to w centrach miast, gdzie występują ciągi komunikacyjne.

Pamiętać należy, aby zlecenia prac na wysokościach wykonywały doświadczone firmy posiadające odpowiednie szkolenia. Zapewni to szybką pacę w bezpiecznych warunkach. Mogą być to jednorazowe działania lub umowy na długi czas z zaplanowanym wcześniej harmonogramem prac dostosowanym do pór roku.


Dodaj komentarz