Stomatolog dziecięcy

12 maj , 2019 Medycyna

Dzieci to nasza przyszłość, więc musimy o nie dbać. Moje dziecko ma ze mną więź, nie tylko jak syn z matką, ale jak człowiek z człowiekiem. Zawsze słucham tego co mówi do mnie moje dziecko i nigdy nie bagatelizuję jego obaw, czy strachu. Mnie nikt tak nie słuchał. Moja mama nie miała dla mnie czasu i dlatego nie chciałam, żeby historia się powtórzyła.
We wtorek przy śniadaniu, mój synek powiedział, że boli go ząb. To pierwszy ból zęba mojego dziecka. Zawsze starałam się, nauczyć syna jak ma dbać o swoje zęby, ale nie zawsze mu się chciało. Po za tym słodycze są tak samo winne próchnicy jak nie umycie zębów po jedzeniu. Nie oszukujmy się, kto tak robi, żeby po każdym jedzeniu zaraz myć zęby. Po pierwsze nie ma na to czasu a po drugie nie wyobrażam sobie mycia zębów w restauracyjnej toalecie, albo w szkole. W domu to co innego. Musiałam zająć się tą sprawą. W dzisiejszych czasach nie jest to trudne. Wystarczy mieć internet i szukać hasła z tytułem na przykład stomatolog, lub stomatolog dziecięcy w Łęcznej. Znalazłam kilka gabinetów i poczytałam opinie o lekarzach. To bardzo ważne jakie podejście do naszej pociechy ma lekarz a szczególnie stomatolog. Niektórzy rodzice czasem robią wielki błąd strasząc dzieci dentystą w taki sposób, że jak będzie nie grzeczne to zaprowadzi go do dentysty, a tam będzie bolało. W przyszłości młody człowiek, który wchodzi w dorosłe życie przeżywa ogromny strach jak ma wejść do gabinetu.
Moje dziecko nigdy przez nikogo nie było straszone stomatologiem, więc nawet nie wie, czy leczenie zębów boli. Inna sprawa to jak stomatolog podchodzi do dziecka i czy potrafi z nim rozmawiać tak, żeby młody człowiek nie bał się wizyt w gabinecie.
Umówiłam się na wizytę do stomatologa Maksmed w Łęcznej z moim synem. Lekarzem był bardzo sympatyczny młody pan, który bardzo sprytnie rozmawiał z Krzysiem i odpowiadał na każde jego pytania. Na szczęście mój syn, to twardy facet, nawet nie pisnął przy borowaniu. Pan doktor również był bardzo zadowolony, że ma tak dzielnego pacjenta. W sumie wizyta była bardzo mila. Ząb Krzysia uratowany, a on z pewnością nie będzie unikał dentystów.


Comments are closed.