Kabiny prysznicowe

25 lut , 2017 Dom i wnętrze

Łazienka to jedno z tych miejsc w całym domu, które powinno być niezwykle funkcjonalne, a jednocześnie zaprojektowane w taki sposób, by móc się w nim zrelaksować. Warto więc szczególną uwagę zwrócić na wannę lub prysznic.

Prysznic to bez wątpienia jeden z ważniejszych elementów znajdujących się w łazience. Powinien być zarówno funkcjonalny, jak też estetyczny – przy czym estetyczny, wcale nie znaczy nudny. Co zrobić, by kabina prysznicowa zyskała trochę życia?
Postaw na kabinę prysznicową z eleganckimi, szklanymi drzwiami. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu kabina prysznicowa wygląda bardzo efektownie a przy okazji jest praktyczna. A przecież o to właśnie chodzi. Wizualnie rozwiązanie takie przywodzi na myśl nieco surowy styl skandynawski, wystarczy jednak, że dobierzesz odpowiednie płytki i cała łazienka będzie wyglądała niezwykle elegancko.

Wśród jakich kabin prysznicowych można wybierać? Jak się okazuje, wybór jest naprawdę spory: kabiny prysznicowe wnękowe z pojedynczymi drzwiami, kabiny wnękowe z przesuwanymi drzwiami, kabiny narożnikowe z rozsuwanymi lub składanymi drzwiami czy kabiny prysznicowe przyścienne. Propozycje te nie wyczerpują oczywiście wszystkich możliwości. Warto również pamiętać o tym, że wielkość kabiny prysznicowej można zazwyczaj dopasować do indywidualnych potrzeb oraz wielkości łazienki – dawno już minęły czasy kiedy kabiny prysznicowe były maleńkie i niewygodne. Teraz czas spędzony pod prysznicem będzie kojarzył się z relaksem a nie z ciągłym obijaniem się o ścianki maleńkiej kabiny.

Trzeba przyznać, że kabina taka wygląda o wiele bardziej estetycznie, niż kabina wykonana z innych materiałów. Jeżeli jednak nie trafia do Ciebie pomysł polegający na całkowitym przeszkleniu kabiny – możesz zdecydować się na wersję kabiny prysznicowej uwzględniającej istnienie pasa intymnego, wykonanego z sitodruku.

Jeżeli chcesz, by Twoja łazienka nawiązywała do najnowszych trendów, a przy tym była praktyczna, postaw na kabiny prysznicowe ze szklanymi drzwiami.


Dodaj komentarz