Drzwi ze stali

25 wrz , 2017 Dom i wnętrze

Drzwi ze stali

Drzwi stalowe to drzwi nie do sforsowania, istnieje opcja drzwi zewnętrznych, wewnętrznych jak również drzwi przeciwpożarowych. Niejeden producent drzwi stalowych ma również w swojej ofercie propozycję drzwi technicznych, które służą do zabezpieczenia różnego rodzaju magazynów czy pomieszczeń technicznych.

Drzwi stalowe wykonane są z jak najlepszych materiałów, malowane proszkowo i specjalnie zabezpieczane aby nie poddały się korozji.

Wewnątrz drzwi, pomiędzy blachami jest włożony karton komórkowy lub, w przypadku drzwi przeciwpożarowych wata szklana. Drzwi osadzone są na metalowej ramie, czasami zawieszone są na dwóch lub trzech masywnych zawiasach. Drzwi nie są ciężkie, chociaż tak by się wydawało, łatwo się je montuje i bardzo dobrze potem użytkuje.
Drzwi stalowe mogą być jako skrzydło pełne lub ozdobione szkłem, które jest antywłamaniowe. Takie drzwi doskonale nadają się do mieszkania lub do domu.

Producenci, wychodząc klientom na przeciw, produkują nie tylko standardowe rodzaje drzwi ale także drzwi pod specjalne zamówienie indywidualnego klienta. Drzwi są przez producenta dostarczane bezpośrednio na adres klienta i tam przez pracowników firmy od razu montowane i instalowane.

Drzwi mogą posiadać jedno skrzydło lub dwa, wtedy skrzydło bierne jest blokowane przez automatyczny bloker. Dzięki doskonałej metodzie produkcji drzwi stalowych dzisiaj produkuje się drzwi niezwykle stabilne w swej konstrukcji. Skrzydła takich drzwi są montowane na stalowej ościeżnicy, która z kolei wykonana jest ze specjalnych stalowych profili.

Na tego rodzaju ościeżnicy drzwi trzymają się doskonale i trudna je wyrwać lub uszkodzić w jakikolwiek mechaniczny sposób.

Stalowa blacha, jaką wykorzystuje się do produkcji drzwi metalowych jest blachą ocynkowaną, którą następnie maluje się proszkowo na kolor.


Comments are closed.