Ceny mieszkań w Lublinie

18 sty , 2017 Nieruchomości

Posiadanie własnego mieszkania to marzenie wielu osób, które chciałyby rozpocząć gospodarowanie „na swoim”. Powinny one śledzić panujące na rynku trendy, ponieważ dzięki temu można zaoszczędzić pieniądze, jeżeli trafi się na tendencję spadkową cen. Niekiedy warto też odczekać jakiś czas, zwłaszcza wtedy, gdy się jest mieszkańcem Lublina. Ceny mieszkań w Lublinie wahają się nieznacznie i zależą od tego, na jakim są budowane osiedlu z jednej strony, z drugiej natomiast od metrażu i jakości wykonania.

Ile trzeba zapłacić za m²?

Nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie i dlatego – w celu porównania – prześledźmy niektóre oferty. 4600 zł za m² to średnia cena mieszkań w Lublinie, przy czym należy podkreślić, że najczęściej są sprzedawane te z nich, które mają najbardziej pożądaną lokalizację. Duże znaczenie ponadto posiada zarówno wybór osiedla, jak i firmy.

Poręba Park i Poręba Roztocze

Poręba Park to osiedle mieszkaniowe w Lublinie, na którym ceny lokali – od 44 m² do 90 m² są wyższe od przeciętnych i wynoszą 4900 zł za m². Z podobnymi kosztami muszą liczyć się osoby, które chciałyby zamieszkać na osiedlu Poręba Roztocze. Cena m² powierzchni jest jednak tutaj niższa o 200 zł, co przy dużym metrażu daje naprawdę spore oszczędności.

Żagiel Dom
Przy ulicy Pogodnej 36 można kupić mieszkania, które mają od 45 m² do 68 m², a ich ceny wahają się od 4200 zł za m² do 4500 zł za m².

Odpowiedzi spółdzielni mieszkaniowych na oferty deweloperów

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Rudnik” w Lublinie posiada w sprzedaży mieszkania przy ul. Jantarowej. Ich powierzchnia waha się od 48 m² do 80 m², a cena nie w każdym przypadku jest jednakowa. Jej wysokość zależy przede wszystkim od współczynnika atrakcyjności i wynosi w przybliżeniu 4440 zł za m².
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Rzemieślnik BIS” proponuje mieszkania przy ulicy Gęsiej. Są to lokale, które mają dwa albo trzy pokoje, a ich metraż waha się od 34 m² do 100 m². Za m² powierzchni trzeba zapłacić od 4000 do 4600 zł.

Czy są to ceny konkurencyjne? Nie widać między nimi wyraźnych różnic. Zarówno spółdzielnie mieszkaniowe, jak i deweloperzy, oferują mieszkania, których cena m² jest bardzo porównywalna.

Źródło: dziennikwschodni.pl


Dodaj komentarz